:: HOME

:: BIOGRAFIE

:: DISKOGRAFIE

:: FILMOGRAFIE

:: FOTOGALERIE

:: ČLÁNKY Z MÉDIÍ

:: TEXTY PÍSNÍ

:: OSTATNÍ
-

Články z médií

Vyšetřovatelé: Letadlo s Aaliyah bylo přetížené (ČN - Alice Doubravková)

Nejnovější výsledky vyšetřování tragického leteckého neštěstí, při kterém zahynula dvaadvacetiletá zpěvačka a herečka Aaliyah a dalších osm osob, potvrzují dosavadní spekulace: Cessna 402B, kterou zpěvačka se svým doprovodem cestovala koncem srpna z Bahamských ostrovů, byla značně přetížená. Uvedl to internetový server Billboard. V předběžné zprávě amerického Národního výboru pro bezpečnost cestování je uvedeno, že celková váha zavazadel, paliva a pasažérů překračovala v době neštěstí celkovou hrubou nosnost letounu. 

Jak upřesnila mluvčí Cessna Aircraft Co. Jessica Myersová, Cessna 402B je určena pro přepravu šesti až osmi lidí včetně pilota. V době neštěstí bylo na palubě devět osob. "Bahamští představitelé uvedli, že celková hmotnost letadla, zavazadel a paliva byla asi 2 800 kilogramů bez devíti cestujících. Maximální povolená vzletová váha pro Cessnu 402B je 3 150 kilogramů," dodala Myersová. 

Ve zprávě národního výboru je dále uvedeno, že u havarovaného stroje nebyly nalezeny mechanické problémy ani na motorech ani na konstrukci letadla. Vzhledem k přetížení však bylo posunuto těžiště letadla příliš dozadu. Letadlo se po svém startu zvedlo, pak se obrátilo nosem dolů a rozbilo se na konci runwaye. Bahamští představitelé, kteří dohlíží na vyšetřování, zvažují předvolání vlastníka letadla Gilberta Chacona. Chtějí tak získat záznamy o údržbě letounu a výcviku pilota, aby mohli zjistit detaily, jak byl let organizován. Chacon je vlastníkem charterové společnosti Blackhawk International Airways, která let zabezpečila. 

Zpěvačka, jejíž celé jméno znělo Aaliyah Haughton, na Bahamách natáčela videoklip ke své nové písni. V roce 1994 Aaliyah jako patnáctiletá vydala debutové album Age Ain't Nothing But a Number a prodala ho milión kopií. V roce 1999 získala dokonce cenu Grammy za píseň Are You That Somebody. Jako herečka se představila také ve filmu Romeo Must Die a čekala na svůj výstup v novém pokračování kultovního filmu The Matrix. Minulý měsíc Aaliyah vydala své třetí stejnojmenné album. 

Studenti plakali pro zpěvačku Aaliyah (České noviny - Alice Doubravková)

Talentovaná, elegantní, vřelá, krásná a skromná. Tak viděl tragicky zesnulou zpěvačku Aaliyah rapper DMX, který po jejím boku hrál ve filmu Romeo musí zemřít. Nebyl sám, kdo si jí vážil. Fanoušci zpěvačky v pondělí uspořádali před školou High School of Fine and Performing Arts v Detroitu, kam dvaadvacetiletá Aaliyah chodila, smuteční shromáždění. Přišlo několik stověk lidí. Uvedla to agentura AP. 

"Ona byla vzorem pro mladé dívky," řekla patnáctiletá dívka z Detroitu. Podle ní byl na Aaliyah obdivuhodný zejména její pozitivní přístup k životu a šlechetný duch. Během smutečního shromáždění psali fanoušci Aaliyah vzkazy na plakáty a pohlednice. Někteří měli její fotky, jiní drželi květiny nebo plyšová zvířátka. Tlumeně hrála její muzika. "Cítila jsem to tak, že musím být součástí této vzpomínky. Společně plakat, vzpomínat a zpívat," uvedla sedmadvacetiletá Demetrice Greene-Luckey. 

copyright (c) Ross 2001